ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚ/ΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ &
ΔΙΕΘΝΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
Δ/ΝΣΗ ΔΙΕΘΝΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ Αθήνα, 17/06/2009
TMHMA B’ Αρ Πρωτ: 70256 /Ι
Α. Παπανδρέου 37
151 23 ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΡΟΣ: Τα Γενικά Λύκεια.της
Ελλάδας που συμμετείχαν
Πληροφορίες: Α.Ρούβαλη/Στ.Μωριάτης στον 8ο Ετήσιο Μαθητικό Ευρωπαϊκό
Τηλέφωνα : +30 210 344 24 64/344 2476 Διαγωνισμό στην Αρχαία Ελληνική
Fax: +30 210 344 24 71 Γλώσσα και Γραμματεία
Ε-mail: [email protected] (δια των Διευθύνσεων
[email protected] Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης).
ΚΟΙΝ: - Περιφερειακές Διευθύνσεις
Εκπαίδευσης.
ΘΕΜΑ: «Ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του 8ου Ετήσιου Μαθητικού Ευρωπαϊκού Διαγωνισμού στην Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία».
Μετά την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης πανελλαδικά των γραπτών των μαθητών της Β’ Λυκείου που συμμετείχαν στον 8ο Ετήσιο Μαθητικό Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό στην Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία ανακοινώνονται τα αποτελέσματα ως εξής:
Α’ Βραβεία:
1ο Βραβείο: Φύτρου Μαργαρίτα-Ραφαέλα του Γεωργίου, Ράλλειο Πειραματικό Γενικό
Λύκειο Θηλέων Πειραιά, Πειραιάς
2ο Βραβείο: Αθανασιάδη Κλεονίκη του Ιωσήφ, Πειραματικό ΓΕΛ Ευαγγελικής, Ν.Σμύρνη
3ο Βραβείο: Τσιώλης Νικόλαος του Λάμπρου, 6ο Λύκειο Ν.Σμύρνης, Ν.Σμύρνη
4ο Βραβείο: Κοκολιού Ελένη του Φραγκίσκου, Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή,
Κάντζα Παλλήνης
5ο Βραβείο: Ιατρέλλη Θεοδώρα του Ιωάννη, Βαρβάκειο ΓΕΛ Πειραματικό Λύκειο, Αθήνα
Β’Επαινοι
1 |
Καβάλου Καλλιόπη του Εμμανουήλ, Γενικό Λύκειο Νεαπόλεως-Λασίθι Κρήτης |
||||
2 |
Λεονάρδος Κωνσταντίνος του Νικλολάου, Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή-Αττική |
||||
3 |
Δρακάκη Γεωργία του Γεωργίου, 1ο ΓΕΛ Μοσχάτου-Αττική |
|
|
||
4 |
Μπουροτζίκα Δανάη του Πέτρου, 8ο Λύκειο Λάρισας-Λάρισα |
|
|
||
5 |
Καλαντζή Σταυρούλα του Λαζάρου, 5ο ΓΕΛ Νικαίας-Νίκαια |
|
|
||
6 |
Καρατζάνου Αικατερίνη του Παναγιώτη, Κολλέγιο Αθηνών-Αθήνα |
|
|
||
7 |
Λεχουρίτη Δήμητρα του Παναγιώτη, 2ο ΓΕΛ Κορίνθου-Κόρινθος |
|
|
||
8 |
Ιγνατιάδης Νίκος του Παναγιώτη, Αμερικανικό Κολλέγιο Αθηνών- Αθήνα |
|
|||
9 |
Οικονομίδη Μαρία-Ρόζατου Νικολάου, 2ο ΓΕΛ Ιλίου-Αττική |
|
|
||
10 |
Παπασωτηρίου Αικατερίνη του Ευαγγέλου, ΓΕΛ Αμπελακίων Σαλαμίνας-Σαλαμίνα |
||||
11 |
Γκάτση Ζηνοβία του Διονυσίου, 2ο ΓΕΛ Αργυρούπολης Αττικής |
|
|
||
12 |
Τσινταβής Βασίλειος του Γεωργίου, ΓΕΛ Άμφισσας-Άμφισσα |
|
|
||
13 |
Γρηγοριάδου Ελισάβετ του Λαζάρου, Ζάννειο Πειραματικό Λύκειο-Πειραιάς |
|
|||
14 |
ΚαμβύσηΜαρία, 1ο ΓΕΛ Γαλατσίου-Αθήνα |
|
|
|
|
15 |
Παπαδόπουλος Ραφαήλ του Δημητρίου, 20ο ΓΕΝ Θεσσαλονίκης-Θεσσαλονίκη |
||||
16 |
Ιντζιπέογλου Ιφιγένεια του Ηλία, 1ο ΓΕΛ Αγ. Παρασκευής-Αττική |
|
|
||
17 |
Καλπακίδης Χρήστος του Κωνσταντίνου, 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου, Ηράκλειο |
|
|||
18 |
Μπατσής Στέφανος του Δημητρίου, Δωδωναία Εκπαιδευτήρια- Ιωάννινα |
|
|||
19 |
Αντωνοπούλου Σμαρούλα του Θεοδώρου, 3ο ΓΕΛ Καβάλας-Καβάλα |
|
|||
20 |
Μαουσίδης-Ζηργάνας Κωνσταντίνος του Παύλου, 7ο ΓΕΛ Λάρισας-Λάρισα |
|
|||
21 |
Κουμαδωράκη Νίκη του Στυλιανού, 4ο ΓΕΛ Πύργου-Πύργος Ηλείας |
|
|||
22 |
Σιδηροπούλου Ακριβούλα του Αθανασίου, 2ο ΓΕΛ Γιαννιτσών-Πέλλα |
|
|||
23 |
Μέγας Πέτρος του Αναργύρου, 2ο ΓΕΛ Λιβαδειάς-Λιβαδειά |
|
|
||
24 |
Καραγιάννη Ειρήνη του Θεόδωρου, 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών-Γιαννιτσά |
|
|
||
25 |
Λάμαρης-Αδάμης Χρήστος του Γεωργίου, ΣΣΣ Αυγουλέα -Λινάρδου-Αττική |
|
|||
26 |
Φραντζή Παναγιώτα του Γεωργίου, 4ο Λύκειο Χαλκίδας-Χαλκίδα |
|
|
||
27 |
Μπούγα Ουρανία του Ιωάννη, 1ο ΓΕΛ Βόλου-Βόλος |
|
|
|
|
28 |
Κλιάνη Αικατερίνη του Αντωνίου, 2ο ΓΕΛ Καστοριάς-Καστοριά |
|
|
||
29 |
Στεργίου Παρασκευή του Μιχαήλ, 4ο ΓΕΛ Τρικάλων-Τρίκαλα |
|
|
||
30 |
Νταφόπουλος Δημήτρης του Κωνσταντίνου, 1ο ΓΕΛ Έδεσσας-Έδεσσα |
|
|||
31 |
Πατέστου Βασιλική του Αποστόλου, 3ο ΓΕΛ Μυτιλήνης-Λέσβος |
|
|
||
32 |
Καλλιντέρης Νικόδημος του Γεωργίου, ΓΕΛ Κονιτσάς-Κονιτσά |
|
|
||
33 |
Θωμαϊδου Χρυσούλα του Στυλιανού, ΓΕΛ Χρυσούπολης-Χρυσούπολη Καβάλας |
||||
34 |
Στεφάνου Λαμπέτω-Μελίτη του Ιωάννη, 1ο ΓΕΛ Σαλαμίνας-Σαλαμίνα |
|
|||
35 |
Βαρδάκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου, 1ο ΓΕΛ Βόλου-Βόλος |
|
|
||
36 |
Δεβελάσκα Χρυσάνθη του Αθανασίου, 1ο ΓΕΛ Τριανδρίας-Τριανδρία Θεσσαλονίκης |
||||
37 |
Γκαβόπουλος Γεώργιος του Αλκιβιάδη, 1ο ΓΕΛ Βόλου-Βόλος |
|
|
||
38 |
Κωνσταντινίδου Μαρία-Κασσιανή του Γεωργίου, 1ο ΓΕΛ Κιλκίς-Κιλκίς |
|
|||
39 |
Αρχοντή Μαρία του Κωνσταντίνου, ΓΕΛ Νίκαιας-Νίκαια |
|
|
|
|
40 |
Παπαδοπούλου Σοφία του Χρήστου, 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών-Γιαννιτσά |
|
|
||
41 |
Τόνα Μαργαρίτα του Γεωργίου, 2ο Λύλειο Θήβας-Θήβα |
|
|
||
42 |
Παπαδημητρίου Μαρίνα του Παναγιώτη, Ελληνογερμανική Αγωγή- Αν Αττική |
|
|||
43 |
Μανταλιά Ευφροσύνη-Μαρία, Ελληνογερμανική Αγωγή-Παλλήνη Αττικής |
|
|||
44 |
Ανατολίτης Βασίλειος του Ιωάννη, 2ο ΓΕΛ Θήβας-Θήβα |
|
|
||
45 |
Μαρτίνης Μιχαήλ του Νικολάου, 3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης-Αλεξανδρούπολη |
||||
46 |
Κανελλοπούλου Άννα του Κωνσταντίνου, 1ο Λύκειο Αγ. Παρασκευής, Αττική |
|
|||
47 |
Τσιώλη Ελένη-Λυδία του Γεωργίου, 4ο ΓΕΛ Κατερίνης-Κατερίνη |
|
|
||
48 |
Κούτουλας Σπυρίδων του Βασιλείου, ΓΕΛ Σκάλας-Σκάλα |
|
|
||
49 |
Βορδογιάννη Ευαγγελία του Θεοδώρου, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Θεσσαλονίκη |
||||
50 |
Δαμίγκος Γεώργιος του Ιωάννη, 4ο ΓΕΛ Χανίων-Χανιά |
|
|
|
|
51 |
Γεωργακοπούλου Βασιλική του Γεωργίου, 2ο ΓΕΛ Θήβας-Θήβα |
|
|
||
52 |
Καπούσκατζης Ευάγγελος του Δημητρίου, 2ο ΓΕΛ Ν.Ορεστιάδας |
|
|
||
53 |
Αθανασίου Στεφανία του Χαραλάμπους, ΓΕΛ Γρανίτσας |
|
|
||
54 |
Ιωαννίδης Νίκος του Ιωάννη, 1ο ΓΕΛ Ξάνθης |
|
|
|
|
55 |
Μαργαρίτης Ελευθέριος του Ηλία, 5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης-Μυτιλήνη |
|
|
||
56 |
Ελένογλου Θεοφίλη του Ηλία, 2ο ΓΕΛ Σερρών, Σέρρες |
|
|
|
|
57 |
Κεραμιδοπούλου Άννα -Μαρία του Θεοδώρου, 1ο ΓΕΛ Ξάνθης |
|
|
||
58 |
Σολάκη Ευγενία του Ζήση, 2ο ΓΕΛ Δράμας-Δράμα |
|
|
|
|
59 |
Τσακάλου Δήμητρα-Αλεξάνδρα, 3ο ΓΕΛ Χίου-Χίος |
|
|
|
|
60 |
Θεοδωρίδου Ευδοκία του Κυριάκου, 2ο ΓΕΛ Κιλκίς-Κιλκίς |
|
|
||
61 |
Παππά Μελίνα του Χρήστου, 1ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας-Ηγουμενίτσα |
|
|
||
62 |
Κεμπάπη Ιωάννα του Αντωνίου, 3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης, Αλεξανδρούπολη |
|
|||
63 |
Γκοσποντίνοβα Κράστεβα Ελίτσα του Κράστιο Κράστεβ, 3ο Ενιαίο Λύκειο Χανίων-Χανιά Κρήτης |
||||
64 |
Πετρίδου Γεωργία του Αναστασίου, 2ο ΓΕΛ Πτολεμαίδας-Πτολεμαίδα |
|
|||
65 |
Βασιλειάδου Κυριακή του Χαραλάμπους, 3ο ΓΕΛ |
|
|
|
|
66 |
Σιώκου Κωνσταντίνατου του Κωνσταντίνου, Ελληνογερμανική Αγωγή-Παλλήνη Αττικής |
||||
67 |
Γκογκάκη Αναστασία του Δημητρίου, Αριστοτέλειο Ιδιωτικό Εκπαιδευτήριο-Θεσσαλονίκη |
||||
68 |
Φάλτακας Θεόδωρος του Βασιλείου, 1ο ΓΕΛ Αλμυρού-Αλμυρός |
|
|
||
69 |
Μπαλή Σταυρούλα του Γεωργίου, Λύκειο Γιαννούλης, Ν. Λαρίσσης |
|
|||
70 |
Μπαλτσάβια Χριστίνα-Πλούσιατου Χρήστου, 3ο ΓΕΛ Αιγάλεω |
|
|
||
71 |
Ναχάμου Μαργαρίτα του Αχιλλέα, 4ο ΓΕΛ Κατερίνης |
|
|
|
|
72 |
Παπαδοπούλου Ελισάβετ του Δημοσθένη, 1ο ΓΕΛ Εχεδώρου-Εχέδωρο Θεσσαλονίκης |
||||
73 |
Μπομπολάκη Σπυριδούλα του Γεωργίου, 6ο ΓΕΛ Ν.Σμύρνης-Νέα Σμύρνη |
|
|||
74 |
Κουτελιδάκη Μαρία του Ευαγγέλου, 13ο ΓΕΛ Ηρακλείου, Ηράκλειο Κρήτης |
|
|
|
|
75 |
Αδαλής Ευστράτιος του Νικολάου, 5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης-Λέσβος |
|
|
||
76 |
Μπακαλίδης Παναγιώτης του Δημητρίου, ΓΕΛ Ν. Βύσσας-Ν. Έβρου |
|
|||
77 |
Βαργεμιτζίδης Ραφαήλ του Μιχάλη, 3ο ΓΕΛ Κομοτηνής, Κομοτηνή |
|
|
|
|
78 |
Βαρούχα Εμμανουέλα του Θεόδωρου, 2ο ΓΕΛ Ρεθύμνου |
|
|
||
79 |
Λεκάκη Σοφία του Ιωσήφ, 1ο ΓΕΛ Ρεθύμνου-Ρέθυμνο |
|
|
|
|
80 |
Μπάτης Θεόδωρος του Νικολάου, Ιδιωτ. Λύκειο Ράπτου, Τρίκαλα |
|
|
||
81 |
Κουτσούκου Ελένη του Ιωάννη, 2ο ΓΕΛ Άργους-Άργος |
|
|
|
|
82 |
Ευσταθίου Μαρία-Ηράκλια του Ελευθέρίου, 2ο ΓΕΛ Θήβας-Θήβα |
|
|
||
83 |
Λιάσκου Ειρήνη του Χρήστου, 1ο ΓΕΛ Ελευσίνας-Ελευσίνα Αττικής |
|
|||
84 |
Μητρούδη Βασιλική του Κωνσταντίνου, ΓΕΛ Νιγρίτας-Νιγρίτα Σερρών |
|
|||
85 |
Φραγκιαδάκη Γεωργία του Νικολάου, 5ο ΓΕΛ Ηρακλείου-Ηράκλειο Κρήτης |
|
|||
86 |
Καμζόλα Αθανασία του Θεοδώρου, Αριστοτέλειο Κορινθιακό Εκπαιδευτήριο- Κόρινθος |
||||
87 |
Κούκου Μαργαρίτα του Ιωάννη, ΓΕΛ Αρναίας-Αρναία |
|
|
|
|
88 |
Γεραμάνη Μαρία του Σωτηρίου, 1ο ΓΕΛ Ναυπλίου-Ναύπλιο |
|
|
||
89 |
Τσομπάνη Μαρία του Δημητρίου, 1ο ΓΕΛ Εχεδώρου-Εχέδωρο Θεσσαλονίκης |
|
|||
90 |
Σκρέκα Ελένη του Αποστόλου, 1ο ΓΕΛ Συκεών-Συκεές Θεσσαλονίκης |
|
|||
91 |
Τσάκου Ευφροσύνη του Ιωάννη, ΓΕΛ Νεαπόλεως Λακωνίας |
|
|
||
92 |
Πέππα Διονυσία του Αναστασίου, Γυμνάσιο ΤΛ Αμοργού, Αμοργός |
|
|||
93 |
Κόγιας Μιχαήλ του Ιωάννη, 4ο Ενιαίο Λύκειο-Εργατικές Κατοικίες-Βέροια |
|
|||
94 |
Τσεφαλά Βασιλική του Κωνσταντίνου, Πολύτροπη Αρμονία-Χαϊδάρι |
|
|||
95 |
Τσερτσίδης Μιχαήλ, Εκπαιδευτήρια "Μαντουλίδη"-Θεσσαλονίκη |
|
|
||
96 |
Χιουρέα Μαρία του Παναγιώτη, 4ο Λύκειο Καλαμάτας-Καλαμάτα |
|
|
||
97 |
Γιακουμάκης Γεώργιος του Στεφάνου, 2ο ΓΕΛ Εύοσμου-Εύοσμος Θεσσαλονίκης |
||||
98 |
Κοντάκη Ευαγγελία του Εμμανουήλ, 3ο ΓΕΛ Χανίων-Χανιά |
|
|
||
99 |
Μπακάλης Ανδρέας του Μιχαήλ, 2ο ΓΕΛ Τριπόλεως-Τρίπολη |
|
|
||
100 |
Μπούσμπουρα Αλεξία του Παναγιώτη, ΓΕΛ Μεγαλόπολης |
|
|
||
101 |
Μπίκα Θεοδώρα του Αποστόλου, 3ο Λύκειο Άρτας, Άρτα |
|
|
||
102 |
Καλαμάρα Ζωή του Αντωνίου, Εκπαιδευτήρια "Ο Απόστολος Παύλος"-Θεσσαλονίκη |
||||
103 |
Χάγια Γιαννούλα του Παναγιώτη, ΓΕΛ Γερακίου-Γεράκι Λακωνίας |
|
|
||
104 |
Κύρκου Φωτεινή του Αλεξάνδρου, ΓΕΛ Χρυσούπολης-Χρυσούπολη |
|
|||
105 |
Σινάνη Βασιλική του Κωνσταντίνου-Πειραματικό Λύκειο Ηρακλείου Κρήτης |
|
|
|
|
106 |
Ατσιά Κατερίνα του Αποστόλου, 5ο Λύκειο Βόλου-Βόλος Μαγνησίας |
|
|||
107 |
Κυπαρίσση Αναστασία του Σωτηρίου, 2ο ΓΓΕΛ Ελευσίνας-Ελευσίνα |
|
|||
108 |
Παπαδόπουλος Βασίλειος του Ευθυμίου, 1ο ΓΕΛ Κιλκίς |
|
|
||
109 |
Τσολακίδου Ανατολή του Κωνσταντίνου, ΓΕΛ Πολιχνίτου-Λέσβος |
|
|
||
110 |
Μαγδανοζίδη Χαρίκλεια του Χαραλάμπου, Λυκειακές τάξεις Γυμνασίου Οινουσσών-Οινούσσες |
||||
111 |
Παπιγγιώτη Ιωάννα του Κωνσταντίνου, 1ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας-Ηγουμενίτσα |
|
|||
112 |
Τακάκη Γεωργία του Αλεξάνδρου, 2ο ΓΕΛ Ελευσίνας-Ελευσίνα |
|
|
||
113 |
Τοπάλη Παρασκευή, Λύκειο Κανήθου Χαλκίδας-Χαλκίδα Ευβοίας |
|
|
||
114 |
Καρακούζη Μαρία του Γεωργίου, ΓΕΛ Πολυγύρου-Πολύγυρο |
|
|
||
115 |
Πλιάκου Ευαγγελία του Αθανασίου, Δωδωναία Εκπαιδευτήρια-Ιωάννινα |
|
|||
116 |
Κεφαλοπούλου Ζωγραφιά του Κωνσταντίνου, 2ο ΓΕΛ Πτολεμαϊδας, Πτολεμαίδα |
||||
117 |
Λημνιού Σοφία, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ν. Φιλαδέλφειας, Ν. Φιλαδέλφεια |
|
|||
118 |
Δαλακούρα Βασιλική του Ιωάννη, 1ο Λύκειο Κομοτινής-Κομοτινή |
|
|
||
119 |
Τουμπετσή Αναστασία του Ελευθερίου, Ιδωτικό Λύκειο Ξάνθης-Ξάνθη |
|
|||
120 |
Τσορόγλου Αγγελική του Παντελή, 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου, Ηράκλειο Κρήτης |
|
|
|
|
121 |
Χισολάρη Γιορίντα, Λύκειο Κανήθου Χαλκίδας-Χαλκίδα |
|
|
|
|
122 |
Μπάκος Ιωάννηςτου Δημητρίου, Εκπαιδευτήρια "Απόστολος Παύλος"-Θεσσαλονίκη |
||||
123 |
Καπογιάννης Σταμάτης τουΑντωνίου, ΓΕΛ Λεχαινών-Λεχαινά |
|
|
||
124 |
Μπασκουρέλου Κωνσταντίνα του Μιχαήλ, ΓΕΛ Καστορείου-Καστόρειο |
|
|||
125 |
Βαυάσα Ελένη του Δημητρίου, 2ο Ενιαίο Λύκειο Κατερίνης-Κατερίνη |
|
|||
126 |
Ψαρρά Αγάπη του Λεωνίδα, ΓΕΛ Νιγρίτας, Νιγρίτα Σερρών |
|
|
||
127 |
Κατουφάρης -Μαλανδρίνος Ιάσων, Λεόντειο Λύκειο Πατησίων, Αθήνα |
|
|||
128 |
Σλαμάρη Ειρήνη του Γεωργίου, Λύκειο Γουμένισσας-Γουμένισσα |
|
|
||
129 |
Ανδρεάκος Νικόλαος του Κώστα, 3ο Λύκειο Καλαμάτας-Καλαμάτα |
|
|||
130 |
Τίτη Χρυσούλα του Ηρακλή, 4ο ΓΕΛ Τριπόλεως-Τρίπολη |
|
|
||
131 |
Χρονοπούλου Μαριλένα, 16ο Λύκειο Αθηνών-Αθήνα |
|
|
|
|
132 |
Χατόλα Κυριακή του Χρήστου, 3ο Λύκειο Χαλκίδας, Χαλκίδα |
|
|
|
|
133 |
Πετροπούλου Σωτηρία του Χρήστου, ΓΕΛ Καστορείου, Καστόρειο Λακωνίας |
|
|||
134 |
Τσαπούρνα Μαριάννα του Φωτίου, 3ο ΓΕΛ Κατερίνης-Κατερίνη |
|
|
||
135 |
Παπαγεωργίου Ελένη-Μαρία του Ελευθέρίου, 1ο Λύκειο Χαλκίδας-Χαλκίδα |
|
|||
136 |
Περδίκας Νικόλαος του Αναστασίου, 1ο ΓΕΛ Έδεσσας"Νικόλαος Οικονομίδης"- Έδεσσα |
||||
137 |
Μπαλέστραβου Μαρία του Βασιλείου, 3ο Ενιαίο Λύκειο Καβάλας-Καβάλα |
|
|||
138 |
Πλιάκη Βασιλική του Ηλία, 20ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης-Θεσσαλονίκη |
|
|
||
139 |
Χαραρά Κατερίνα, Λεόντειο Λύκειο Πατησίων- Αθήνα |
|
|
|
|
140 |
Κουτιάνη Ειρήνη του Κωνσταντίνου, 2ο ΓΕΛ Δράμας-Δράμα |
|
|
||
141 |
Μπακοπούλου Ευαγγελία του Δημητρίου, 3ο ΓΕΛ |
|
|
|
|
142 |
Κυπριωτάκη Μαρία-Παταπία του Κωνσταντίνου, Γυμνάσιο Τ.A. Aμοργού, Αμοργός |
||||
143 |
Υφαντή Ελπίδα του Δημητρίου, ΓΕΛ Καλαμπάκας-Καλαμπάκα |
|
|
||
144 |
Πισκιούλη Μαρία του Ιωάννη, 2ο ΓΕΛ Καβάλας-Καβάλα |
|
|
||
145 |
Αδαμίδου Θεοκλητία του Σωτήρη-2ο ΓΕΛ Ξάνθης |
|
|
|
|
146 |
Γουλιδάκη Άννα-Μαρία του Γεωργίου, ΓΕΛ Νεάπολης-Νεάπολη |
|
|
||
147 |
Τσικρικώνη Ειρήνη του Χρήστου, 1ο ΓΕΛ Γρεβενών-Γρεβενά |
|
|
||
148 |
Δεμίρογλου Αριστείδης του Παντελή, 2ο ΓΕΛ Δράμας-Δράμα |
|
|
||
149 |
Ακριτίδου Μαργαρίτα του Σάββα, 2ο ΓΕΛ Νάουσας |
|
|
|
|
150 |
Αντωνιάδου Αικατερίνη του Φωτίου, 3ο ΓΕΛ Κομοτηνής-Κομοτηνή |
|
|
||
151 |
Μπαντοτάκης Παναγιώτης του Γεωργίου, 3ο ΓΕΛ Σερρών-Σέρρες |
|
|
||
152 |
Τζερεμέ Γιάννα του Χρήστου, ΓΕΛ Γρανίτσας-Γρανίτσα |
|
|
|
|
153 |
Λώλα Θεοφάνη του Θωμά, 2ο ΓΕΛ Νάουσας-Νάουσα |
|
|
|
|
154 |
Παπασταύρου Μαρία του Δημητρίου, 2ο ΓΕΛ Πατρών-Πάτρα |
|
|
||
155 |
Τσαουσίδου Σοφία του Χρήστου, 1ο ΓΕΛ Κιλκίς, Κιλκίς |
|
|
|
|
156 |
Βόλικα Σταματία του Παντελή, 2ο ΓΕΛ Χίου-Χίος |
|
|
|
|
157 |
Κριαράκης Θεόδωρος του Ιωάννη, 4ο ΓΕΛ Χανίων-Χανιά |
|
|
||
158 |
Γιολδάσης Σταύρος-Σπυρίδων του Χρήστου, 2ο ΓΕΛ Αρτας-Αρτα |
|
|
||
159 |
Μπόκου Βιργινία του Γεωργίου, 3ο ΓΕΛ Άρτας-Αρτα |
|
|
|
|
160 |
Παπαβεργή Σταματία του Ιωάννη, 4ο ΓΕΛ Ρόδου-Ρόδος |
|
|
||
161 |
Αστέρη Μαγδαληνή του Δημητρίου, ΓΕΛ Ιαλύσου, Ιάλυσος |
|
|
||
162 |
Αναστασίου Σοφία του Βασιλείου, ΓΕΛ Καλαμπάκας-Καλαμπάκα |
|
|||
163 |
Παπαϊωάννου Γεωργία του Νικολάου, 2ο ΓΕΛ Πατρών-Πάτρα |
|
|
||
164 |
Στεργιάκη Ιωάννα του Εμμανουήλ, 3ο ΓΕΛ Ρεθύμνου-Ρέθυμνο |
|
|
||
165 |
Τριπολίτη Μαρκέλλα του Ιωάννη, ΓΕΛ Βροντάδου Χίου-Χίος |
|
|
||
166 |
Δήμου Σουλτάνα του Ζήση, 7ο ΓΕΛ Ιωαννίνων-Ιωάννινα |
|
|
|
|
167 |
Πλακανδάρα Σοφία του Αθανασίου, 3ο ΓΕΛ Σερρών-Σέρρες |
|
|
||
168 |
Τσιρώνη Μαρία του Ευαγγέλου, 3ο ΓΕΛ Ιωαννίνων-Ιωάννινα |
|
|
||
169 |
Ιωαννίδου Αικατερίνη του Ευστρατίου, 3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης-Αλεξανδρούπολη |
||||
170 |
Μαχαιρά Κωνσταντίνα του Δημητρίου, ΓΕΛ Άμφισσας-Άμφισσα |
|
|
||
171 |
Ράλλης Χρήστος του Αθανασίου, Σχολή Αυγουλέα-Λιναρδάτου-Αθήνα |
|
|||
172 |
Κουβέλλα Ευθυμία του Χαραλάμπους, ΓΕΛ Καλαμπάκας, Καλαμπάκα |
|
|||
173 |
Παπαδοπούλου Σαββίνα του Θεοδώρου, 3ο ΓΕΛ Δράμας-Δράμα |
|
|
||
174 |
Βλάχου Στέλλα του Πέτρου, ΓΕΛ Αρναίας-Αρναία |
|
|
|
|
175 |
Δέα Μαρία του Παύλου, ΓΕΛ Πολυγύρου-Πολύγυρος |
|
|
|
|
176 |
Παναγή Χριστίνα -Ελένη του Αθανασίου, 3ο ΓΕΛ Κορίνθου |
|
|
||
177 |
Τουμάζου Ελένη του Χρήστου, 2ο ΓΕΛ Κατερίνης |
|
|
|
|
178 |
Κοτρώνη Ευαγγελία του Ανδρέα, ΓΕΛ Άμφισσας, Άμφισσα |
|
|
||
179 |
Μαρκοπούλου Χριστίνα, ΓΕΛ Αμυνταίου-Αμύνταιο |
|
|
|
|
180 |
Παντέχη Κατερίνα του Κωνσταντίνου, 1ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας-Ηγουμενίτσα |
|
|||
181 |
Καρούμπαλη Βασιλική του Δημητρίου, 4ο ΓΕΛ Καλαμάτας-Καλαμάτα |
|
|||
182 |
Δαμάλα Δήμητρα, 2ο ΓΕΛ Άργους-Άργος |
|
|
|
|
183 |
Καλέ Καλλιόπη του Αριστείδη, ΓΕΛ Πολυγύρου-Πολύγυρο |
|
|
||
184 |
Σεμερτζιάδη Ειρήνη του Τριαντάφυλλου, 2ο ΓΕΛ Ελευσίνας-Ελευσίνα |
|
|||
185 |
Τριπολίτη Ελένη του Ιωάννη, ΓΕΛ Βροντάδου Χίου-Χίος |
|
|
|
|
186 |
Βερβεσού Παναγιώτα -Στυλιανή του Νικολάου, 1ο ΓΕΛ Ναυπλίου-Ν. Αργολίδος |
|
|
|
|
187 |
Κονδύλη Παναγιώτα, 2ο ΓΕΛ Αργους-Άργος |
|
|
|
|
188 |
Λύρα Μαρία του Σταύρου, ΓΕΛ Μεγαλόπολης-Μεγαλόπολη |
|
|
||
189 |
Μυράτ Βαρβάρα του Κωνσταντίνου, 1ο ΓΕΛ Ασπροπύργου-Ασπρόπυργος |
|
Η περγαμηνή διάκρισης θα αποσταλεί στα σχολεία των ενδιαφερομένων.(Σημειώνεται ότι τα σχολεία δύο(2) μαθητών παραμένουν άγνωστα μέχρι στιγμής για το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων και αναμένεται η κοινοποίησή τους).
Όλοι οι μαθητές που συμμετείχαν στον διαγωνισμό λαμβάνουν Βεβαίωση Συμμετοχής. Η Βεβαίωση έχει ήδη αποσταλεί στα σχολεία μέσω των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Παρακαλούνται οι Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να κοινοποιήσουν την παρούσα σε όλα τα σχολεία της δικαιοδοσίας τους που συμμετείχαν στον ανωτέρω διαγωνισμό.
Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες των ανωτέρω σχολείων να ανακοινώσουν τα αποτελέσματα στους μαθητές τους και στους καθηγητές που δίδαξαν το μάθημα..
Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΝΙΚΗ ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
Εσωτερική Διανομή:
- Δ/νση ΔΕΣ - Τμήμα Β’
- Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης/ΕΥΔ ΕΠΕΔΒΜ